2015 yılı Proje Fırsatları ve Proje Döngüsü Eğitimi (06.03.2015)

Üniversitemizde kurulan Proje Destek ve Koordinasyon Birimi, “2015 Yılı Proje Fırsatları ve Proje Döngüsü Eğitimi” düzenledi.

proje dongusu egitimi

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen programa; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bektaş Tepe, Rektör Danışmanımız Yrd. Doç. Dr. Mehmet Şentürk ile üniversitemizin akademik ve idari personeli katıldı.

DSC 5168

Programın açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bektaş Tepe; “Üniversitelerin bir ayağını eğitim oluştururken, bir diğer ayağını da araştırma ve akademik çalışmalar oluşturmaktadır. Üniversitemizde proje kültürünün geliştirilmesi amacıyla proje destek birimini kurduk. Bu birim, akademisyenlerimize profesyonel anlamda destek sağlayacak, hazırlık aşamasında yol gösterecek ve araştırıcıların yükünü azaltacaktır.” dedi.

proje dongusu 1
proje dongusu 2

Programa konuşmacı olarak Uzman Müslüm Eflatun ve Uzman Ahmet Turanoğlu katıldı. Proje hazırlanırken uygulanan sorun analizi, hedef analizi, strateji analizi gibi konular üzerinde durulan programda; Avrupa Birliği, İpek yolu Kalkınma Ajansı, SODES, SAN-TEZ, TÜBİTAK ile Erasmus+ proje fırsatları ve başvuru rehberi anlatıldı.

proje dongusu 3

Kaynak: Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

© Prof. Dr. Bektaş TEPE-2015