Kilis Valisi Sayın Süleyman Tapsız ve İl Müdürleri KYU’da Tanıtım ve İnceleme Programına Katıldı (13.10.2015)

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. İsmail Güvenç, Kilis Valisi Sayın Süleyman Tapsız ile Kilis’te görev yapan il müdürlerine üniversitemizdeki gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Kilis Valiliğinin düzenlemiş olduğu İl Koordinasyon Toplantısı’nda alınan karar doğrultusunda üniversiteye gelen il müdürlerini, Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Güvenç ve üniversitemiz yönetimi Rektörlük girişinde karşıladı.

DSC 6955


Rektörlük girişinde verilen kokteyl ile başlayan üniversite tanıtım ve inceleme programı, senato salonunda Rektör Güvenç’in üniversitemizin gelişimini anlattığı sunumuyla devam etti. Sunumun ardından protokol üyeleri, üniversitemizin rektörlük binasında bulunan Dış İlişkiler Ofisi,  Kızılay Giysi Bankası ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığını gezdiler ve buralarda yürütülen işlerle ilgili bilgiler aldılar.

Tanıtım ve inceleme programı üniversitemiz meydanında oluşturulan, birçok ünlü bilginin büstünün yer aldığı Bilginler Yolu gezisi ile devam etti. Protokol üyeleri merkez kampüs meydanında Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Bölümü öğrencilerinin düzenlediği kaza anında uygulanacak ilk yardım tatbikatını izlediler.

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’nde bulunan Optisyenlik ve Gıda Mühendisliği Laboratuvarlarını da ziyaret eden il müdürlerine, laboratuvarlar ile ilgili bilgiler verildi.

Üniversite tanıtım ve incelemesi daha sonra ise yarı olimpik yüzme havuzu, halı sahalar, basketbol sahası, tenis kortu, fitness salonu, fin hamamı ve kapalı spor salonu ile devam etti. Spor alanlarının ardından Sosyal ve Kültürel Merkez binasına gelen il müdürleri, burada da öğrenci ve personel yemekhanesinde incelemede bulundu.

Üniversitemizin uygulama restoranında yemek ikram edilen il müdürlerine, Kilis Valisi Sayın Süleyman Tapsız da katıldı.

Vali Sayın Süleyman Tapsız, yaptığı konuşmada üniversitedeki gelişmeden mutluluk duyduklarını belirtti ve kamu kurumları arasında işbirliğini artırmak için bu tarz aktivitelerin periyodik olarak yapılmasını önerdi.  Üniversitemizin gelişimine hayran kalan il müdürleri ise düzenlenen program için Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Güvenç’e teşekkür ettiler.

Tanıtım ve inceleme programı, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Kaynak: Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


© Prof. Dr. Bektaş TEPE-2015