'Menan Cinleri' Adlı Tiyatro Üniversitemizde Sahnelendi (25.03.2015)

Öğrenciler Menan Cinleri ile Hüznü ve Heyecanı Bir Arada Yaşadı

DSC 6745

Öğrencilerimiz Greyfurt Tiyatro Ekibinin “Menan Cinleri” adlı oyunu ile kahkahaya boğuldu.

Rektörlük konferans salonunda sergilenen oyunda oğlunu öldürdüğü için mahkum olan Davut, okuma yazması olmadığı halde yasaklanmış kitapları okuduğu gerekçesi ile mahkum olan Ruhi ve arkadaşını öldürdüğü için mahkum olan Sait’in hikayesi anlatılıyor.

menan cinleri 1
DSC 6802

6 yıl boyunca sıradan yaşamlarına devam eden Davut ve Ruhi’nin yaşamı Sait’in koğuşa gelmesiyle birlikte tamamen değişiyor. Bir yaratıcının olmadığına inanan Sait’in koğuşta okuduğu kitaplar sayesinde kafasındaki sorular birer birer cevaplarını buluyor. Böylece Sait artık inançlı ve naif bir insana dönüşüyor. 

menan cinleri 2
menan cinleri 3

Oyunda birbirinden komik esprilerle kahkahaya boğulan izleyici Sait’in idam edilmesiyle ise hüzne boğuldu. Tiyatroda; heyecan, duygusallık, hüzün ve komedinin profesyonelce sunulması, öğrencilerden takdir gördü. Yaklaşık 3 saat süren tiyatroda öğrencilerin sonuna kadar oyunu takip etmeleri ve bitiminde tiyatro ekibini ayakta alkışlaması dikkat çekti.

Mahmut Tahsin’in yazarlığını ve yönetmenliğini üstlendiği oyunun sonunda Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bektaş Tepe tiyatro ekibine çiçek verdi.

Kaynak: Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

© Prof. Dr. Bektaş TEPE-2015