Prof. Dr. Bektaş TEPE, 'Dünya Bilim Oscarları Listesi'nde (22.04.2016)

bilim oscarları banner

Dünyada bilim insanlarının başvurdukları en önemli veri tabanlarından kabul edilen Thomson Reuters'in "Dünyadaki En Etkili Bilim İnsanları Listesi" yayınlandı. Listeye Türkiye'den 9 kişi girerken bunlardan birisi de Üniversitemiz Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Bektaş TEPE oldu.

Prof. Dr. Bektaş TEPE, Bitki Biyoteknolojisi alanında yaptığı çalışmalar ve bu çalışmalara aldığı 2500'ün üzerinde atıfla, Kilis 7 Aralık Üniversitesi'nin ismini; Oxford, Massachusetts Institute of Technology (MIT), Harvard, Stanford, Cambridge, Imperial College ve California Institute of Technology gibi dünyanın en güzide üniversitelerinden araştırmacıların yer aldığı ve akademik çevrelerde "bilim oscarları" olarak da adlandırılan "Dünyadaki En Etkili Bilim İnsanları Listesi"ne taşıdı.

Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Güvenç; “Üniversite olarak fiziki gelişmemizi hızla tamamlayarak, modern bir bilimsel altyapıya sahip olduk. Bünyemize kazandırdığımız çok değerli akademisyenlerle altyapının semeresini almaya başladık” şeklinde konuştu.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörlüğü

"Dünyadaki En Etkili Bilim İnsanları Listesi"ne ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak: Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

© Prof. Dr. Bektaş TEPE-2015