Rektörlük Kupası Ödül Töreni Düzenlendi (28.05.2015)

Üniversitemizde bu yıl 6.’sı düzenlenen Geleneksel Rektörlük Kupası Turnuvası’nın ödül töreni gerçekleştirildi.

Üniversitemizin kapalı spor salonunda gerçekleştirilen tören, Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Güvenç’in konuşmasıyla başladı. Rektör Güvenç konuşmasında spora ve sporcuya önem veren bir üniversite olduklarını belirtirken kazanan takımların her birini tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

Program turnuvalarda dereceye giren masa tenisi, dart, voleybol, basketbol ve futbol takımlarına ödüllerinin verilmesiyle devam etti.

rektorluk kupasi 2

Futbol turnuvasında 1. olan Rektörlük takımına, 2. olan İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı takımına ve 3. olan Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı takımına ödüllerini Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Güvenç verdi. Rektör Güvenç, üniversitelerarası bilek güreşi müsabakalarında üniversitemizi temsil eden ve Türkiye 3.’sü olan Rabia Gözüboz’a da ödülünü verdi ve bu büyük başarısından dolayı kendisini tebrik etti.

rektorluk kupasi 3

Voleybol turnuvasında 1.olan Fen Edebiyat Fakültesi takımına, 2.olan Y. Ş. Sağlık Yüksekokulu takımına ve 3.olan Meslek Yüksekokulu takımına ödüllerini Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bektaş Tepe verdi.

Basketbol turnuvasında 1. olan Meslek Yüksekokulu takımına, 2. olan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi takımına ve 3. olan Y. Ş. Sağlık Yüksekokulu takımına ödüllerini İİBF Dekanımız Prof. Dr. H. Mustafa Paksoy verdi.

rektorluk kupasi 5

Dart turnuvasında bayanlarda 1.olan Gözde Yıldız’a, 2.olan Fatoş Ataş’a, 3.olan Sümeyye Akpınar’a; erkeklerde 1.olan Özhan Gönül’e,  2.olan Hüseyin Güvercin’e ve 3.olan Burak Avcı’ya ödüllerini Y. Ş. Sağlık Yüksekokulu Müdürümüz Prof. Dr. Özge Uzun verdi.

Masa tenisi turnuvasında 1.olan Ahmet Gürbüz, 2.olan Yunus Uğurlu ve 3.olan Şahin Burak Doğan’a öfüllerini Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Prof. Dr. İsmail GÜL verdi.

rektorluk kupasi 6

Kaynak: Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

© Prof. Dr. Bektaş TEPE-2015