Üniversitemizde 7. Geleneksel Cumhuriyet Koşusu Gerçekleştirildi (19.11.2015)

Üniversitemizde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Cumhuriyet Koşusu’nun bu yıl 7. si düzenlendi.

cumhuriyet kosusu 1

Üniversitemiz ile Kilis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda düzenlenen etkinliğe Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Osman Türer, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Bektaş Tepe ve Prof. Dr. İsmail Gül, Gençlik ve Spor İl Müdürü Remzi Arkaltı, üniversitemiz yöneticileri ve öğrenciler katıldı. Bu yıl Rektörlük önünde başlayan yarışta öğrenciler 2,8 km yol koştular.

cumhuriyet kosusu 2
cumhuriyet kosusu 3

Koşunun sonunda dereceye giren öğrencilere madalya ve çeyrek altın ödülü verildi. Bayanlarda 1. olan Gaziantep Üniversitesi öğrencisi Kübra Karaman’a ödülünü Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İsmail Gül, ikinci olan üniversitemiz İİBF öğrencisi Kübra Barak’a Gençlik ve Spor İl Müdürü Remzi Arkaltı, üçüncü olan Gaziantep Üniversitesi öğrencisi Medine Rençber’e Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanımız Orkun A. Döner verdi.

cumhuriyet kosusu 4

Erkeklerde birinci olan Gaziantep Üniversitesi öğrencisi Zeki Akdağ’a ödülünü Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Osman Türer, ikinci olan üniversitemiz İİBF öğrencisi Ekrem Demir’e Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bektaş Tepe, üçüncü olan Gaziantep Üniversitesi öğrencisi Ali Vural’a Genel Sekreterimiz Necdet Bozgeyik verdi. 

cumhuriyet kosusu 5

Kaynak: Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


© Prof. Dr. Bektaş TEPE-2015