Üniversitemizde Akademik Yıl Açılış ve Bayramlaşma Töreni Gerçekleştirildi (28.09.2015)

Üniversitemizde 2015-2016 Akademik Yılı Çelenk Sunma Töreni gerçekleştirildi. Üniversitemizin Merkez Kampüs tören alanında gerçekleştirilen törene; Rektör Prof. Dr. İsmail Güvenç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Türer, Prof. Dr. Bektaş Tepe, Prof. Dr. İsmail Gül ile üniversitemizin akademik ve idari personeli katıldı.

Rektör Güvenç’in Atatürk Anıtı’na çelenk koymasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Rektör Güvenç açılış konuşmasında; “Yeni akademik yılın üniversitemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Geleceğin nesillerini yetiştirecek olan siz hocalarımızın yeni müfredatla kendini geliştirmiş, sistemini güncellemiş olarak yeni bir eğitim yılına başlayacağınıza inanıyorum. Aydınlık yarınlarımızı sizler inşa edeceksiniz” dedi.

Rektör Güvenç ayrıca üniversitemize yeni gelen öğrencilere yönelik  olarak rehberlik sistemiyle öğrencilerin sorunlarının hocaları tarafından bilinmesi ve sorunlarının giderilmesi gerektiğini de vurguladı.

Açılış töreninin ardından rektörlük kokteyl salonunda gerçekleştirilen bayramlaşma törenine geçildi. Rektör Güvenç tüm personel ile burada tek tek bayramlaştı. Tören, düzenlenen kokteyl ile sona erdi.

Kaynak: Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

© Prof. Dr. Bektaş TEPE-2015