Üniversitemizde Kızılay 7 Aralık Giysi Bankası Açıldı (26.11.2015)

Üniversitemizde ihtiyaç sahibi öğrencilere düzenli aralıklarla verilmek üzere Kızılay 7 Aralık Giysi Bankasıoluşturuldu. Giysi bankasının hizmete girmesi sebebiyle üniversitesitemiz de  açılış töreni düzenlendi ve protokol imzalandı.

kizilay 2

Açılış törenine Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Güvenç, Vali Yardımcısı Mehmet Sülün, Kızılay Kilis Şube Başkanı Sabit Erentürk, üniversitemiz yöneticileri, sivil toplum kuruluşları ile üniversitemiz Kızılay Topluluğu öğrencileri katıldı.  Düzenlenen protokole üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Güvenç, Kızılay adına da Merter Şube Başkanı Ercan Tan imza attı.

kizilay 3

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığımız da oluşturulan giysi bankasında kazak, mont, kaban, pantolon, gömlek, ayakkabı gibi bir çok tekstil ürünü bulunuyor. Kızılay tarafından sağlanan giyim eşyaları, akademik birimlerin belirleyeceği ihtiyaç sahibi öğrencilere her ay düzenli olarak ikişer adet verilecek. Bir yıl sonunda toplamda 1300-1500 öğrenciye bu giyim eşyalarının ulaştırılması hedefleniyor.

kizilay 4

Düzenlenen açılış töreninden sonra Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Güvenç’e Kızılay Kilis Şube Başkanı Sabit Erentürk tarafından, Kızılay 7 Aralık Giysi Bankası’na verdiği destekten dolayı teşekkür plaketi verildi.

Kaynak: Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

© Prof. Dr. Bektaş TEPE-2015