Üniversitemizde Mezuniyet Heyecanı Yaşandı (22.05.2015)

Üniversitemizde 2014-2015 Akademik Yılı’nda mezun olan yaklaşık 2000 öğrenci için muhteşem bir Mezuniyet Töreni düzenlendi. Törene Vali Süleyman Tapsız ile eşi Dr. Ayşe Tapsız, İl Garnizon Komutanı J. Albay Necmi İnce ve eşi Songül İnce, Belediye Başkanı Av. Hasan Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Güvenç ile eşi Şerife Güvenç Baro Başkanı Muammer Fazlıağaoğlu ve İl Emniyet Müdürü Candemir Özdemir’in de aralarında bulunduğu il protokolü, öğrenciler ve aileleri katıldı.

genel mezuniyet 2015 1
genel mezuniyet 2015 2
genel mezuniyet 2015 3

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda önce Üniversitemizin tanıtım filmi gösterimi yapıldı. Daha sonra öğrenciler adına üniversite 1. ‘si Esma Kavak bir konuşma yaptı. Rektör Prof. Dr. İsmail Güvenç konuşmasına, üniversitenin bu seviyeye gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek başladı. Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nin kurulduğu yıldan bu yana gerek fiziksel ve akademik anlamda, gerekse de yeni bölümlerin açılmasına paralel artan öğrenci sayısıyla, büyük gelişmeler kaydettiğini belirtti. Rektör Güvenç; mezun öğrencilerin Türkiye’nin her tarafından çocuklarının mezuniyet sevincine ortak olmak için Kilis’e gelen ailelerine bundan sonraki yaşamlarında üstün başarılar dilediğini ifade etti. Daha sonra kürsüye gelen Belediye Başkanı Av. Hasan Kara ve Vali Süleyman Tapsız da birer konuşma yaparak mezun öğrencileri başarılarından dolayı kutlayarak, bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi.

genel mezuniyet 2015 4
genel mezuniyet 2015 5
genel mezuniyet 2015 6
genel mezuniyet 2015 7
genel mezuniyet 2015 8

Golden Horn Brass grubunun müzik dinletisi ile devam eden programda protokol üyeleri üniversitenin akademik birimlerinde dereceye giren öğrencilere ve üniversitenin sağlık, sosyal ve fen alanlarında birinci olan öğrencilere başarı belgelerini ve dizüstü bilgisayarlarını verdiler. Programda İlahiyat Fakültesi’nde 3. Sınıf öğrencisi olmalarına rağmen üstten ders alarak bu yıl mezun olan öğrencileri Belediye Başkanı Av. Hasan Kara çeyrek altın ile ödüllendirdi.

genel mezuniyet 2015 9
genel mezuniyet 2015 10

Akademik birimlerde birinci olan öğrencilere bir ödül de hayırsever işadamı Mehmet Kazancıoğlu’ndan geldi.  Kazancıoğlu da öğrencilere birer çeyrek altın hediye etti.

Üniversitemiz 1. si olan Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümü öğrencisi Esma Kavak protokolle birlikte mezuniyet kütüğüne isim plakasını çaktı.

Mezuniyet Töreni’nin ardından öğrenciler Fm Band’ın konseriyle gönüllerince eğlendiler.

Kaynak: Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

© Prof. Dr. Bektaş TEPE-2015