Üniversitemizde Oryantasyon Eğitimi Düzenlendi (07.09.2015)

Üniversitemizde 2015-2016 akademik yılında kayıt yaptıran 1. sınıf öğrencilerine yönelik olarak oryantasyon eğitimi ve uzaktan eğitim derslerinin işleyişi ile ilgili rektörlük konferans salonunda eğitim düzenlendi.

Eğitimlerin farklı oturumlarına Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Güvenç, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Bektaş Tepe, Prof. Dr. İsmail Gül ve akademisyenler katıldı. 5 oturumda düzenlenen eğitime tüm akademik birimlerin 1. sınıf öğrencileri ile Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ile İngilizce derslerini tekrar alacak olan öğrenciler katıldı.

Üniversitemizi tanıtan sinevizyon gösteriminin izlenmesiyle başlanan eğitimlerde; Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür Şube Müdürü Bestami Dağlı, üniversitemizle ilgili bilgiler, üniversitemizin sağladığı sosyal imkanlar, üniversitemizin sportif ve kültürel faaliyetlerine ilişkin bilgiler verdi. Daha sonra ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Selahattin Erol, Yükseköğretim Kurumu Disiplin Yönetmeliği, öğrencilerin üniversitede uyması gereken kurallar ve bunlara karşın verilen cezalarla ilgili sunum yaptı.

Son olarak ise Uzaktan Eğitim Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Cemal Aktürk, üniversitemizde Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, İngilizce ve Türk Dili derslerinin birinci sınıf  öğrencileri ve bu derslerden tekrara kalan öğrencilere yönelik olarak uzaktan eğitimle zaman ve mekan tasarrufu sağlandığını söyledi. Aktürk, uzaktan eğitim ve öğrenme portalı ile ilgili uygulamalı bir sunum yaptı.

Kaynak: Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

© Prof. Dr. Bektaş TEPE-2015