Üniversitemizde Şehit Ömer HALİSDEMİR Futbol Turnuvası Düzenlendi (09.09.2016)

Üniversitemiz kurumsal sosyal sorumluluğu gereği “15 Temmuz Dayanışma Kampanyası” kapsamında futbol turnuvası düzenledi.

sehit omer halisdemir turnuvası 2

Üniversite spor kompleksindeki halı sahalarda gerçekleştirilen turnuvaya üniversitedeki akademik ve idari birim personeli katıldı.

15 Temmuz’da gerçekleşen hain darbe girişimini engellemek için şehit olan Şehit Astsubay Ömer Halisdemir anısına düzenlenen futbol turnuvasının sonunda dereceye giren takımlara anı plaketleri Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Güvenç tarafından verildi. Turnuva sonunda 1.’liği İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, 2.’liği ise Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı takımı kazandı.

sehit omer halisdemir turnuvası 1

Rektör Prof. Dr. İsmail Güvenç; “15 Temmuz hain darbe girişimini üniversite personeliyle birlikte birçok platformda lanetlediklerini, düzenlediğimiz bu turnuvayı da şehidimiz Ömer Halisdemir’in ansına ithaf ettiklerini belirtti. Rektör Güvenç, Başbakanlık genelgesi ve Cumhurbaşkanlığı himayesinde başlatılan “15 Temmuz Dayanışma Kampanyası” çerçevesinde ve futbol turnuvası kapsamında toplanan personel bağışlarının da ilgili banka hesap numaralarına aktarıldığını ifade etti. Güvenç bu etkinliklere destek veren üniversite personelini bu duyarlı davranışlarından dolayı tebrik ettiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

© Prof. Dr. Bektaş TEPE-2015