Üniversitemizde SODES Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi (27.03.2015)

2015 Yılı SODES proje başvurularında Üniversitemizden aktif bir katılım sağlamak amacıyla SODES proje bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Gerçekleştirilen programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bektaş Tepe, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Şentürk ve öğrenciler katıldı.

sodes 1

Programın açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Bektaş Tepe; Üniversitelerin en önemli görevlerinden birisinin nitelikli projeler üreterek bölgesel ve toplumsal kalkınmaya katkı sağlamak olduğunu ve bu noktada hocalarımıza önemli görevler düştüğünü ifade etti. Ayrıca, 15 Nisan 2015’de son bulacak olan başvurular için Üniversitemiz Proje Destek ve Koordinasyon Birimi’nin her türlü teknik desteğe hazır olduğunu dile getirdi.

sodes 2

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Şentürk ise, akademik personelimizin bilgi birikimini bölge insanına ve dezavantajlı kesimlere aktarma noktasında SODES projelerinin önemli bir fırsat olduğunu ve değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

sodes 3

Proje Destek ve Koordinasyon Birimi’nden Uzm. Ahmet Turanoğlu ve Uzm. Müslüm Eflatun tarafından verilen eğitimde, SODES projeleri hazırlanırken dikkat edilecek hususlar ve proje içerikleri örneklerle anlatıldı.

sodes 4

Kaynak: Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

© Prof. Dr. Bektaş TEPE-2015