Üniversitemizdeki Profesörlerden Ortak Deklarasyon (25.07.2016)

Üniversitemizde görev yapan profesörler, Rektör Prof. Dr. İsmail Güvenç’in başkanlığında bir araya gelerek, geçtiğimiz günlerde meydana gelen darbe girişimini kınadılar ve önümüzdeki günlerde yapılacak olan rektör adayı belirleme seçimleri öncesinde birlik mesajı verdiler.

Rektörlükte bir araya gelen Rektör Prof. Dr. İsmail Güvenç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Türer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bektaş Tepe, Prof. Dr. İsmail Gül, Prof. Dr. Bilal Acemioğlu, Prof. Dr. H. Mustafa Paksoy, Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Prof. Dr. Nazım Şekeroğlu, Prof. Dr. Ahmet Çakır ortak bir deklarasyonla geçtiğimiz hafta halk iradesine karşı yapılan hain darbe girişimini kınadılar ve her zaman devletimizin ve milletimizin yanında olduklarını ifade ettiler.

Profesörler ayrıca, yapılacak olan rektör adayı belirleme seçiminde birbirlerine başarı dilediler ve seçimin karşılıklı saygı çerçevesinde geçeceğinden kuşkularının olmadığını belirterek, seçim sonucunun Üniversitemiz için hayırlı olmasını dilediler.

Kaynak: Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

© Prof. Dr. Bektaş TEPE-2015