Savaş Cerrahisi ve Acil Tıp Yaklaşımı Sempozyumu (29.11.2014)

Üniversitemizde “Savaş Cerrahisi ve Acil Tıp Yaklaşımı Sempozyumu” düzenlendi.

savas cerrahisi

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ev sahipliğinde, üniversitemiz, Gaziantep Üniversitesi ve ATUDER (Acil Tıp Uzmanları Derneği) işbirliği ile düzenlenen sempozyum, üniversitemiz rektörlük konferans salonunda gerçekleştirildi.

Sempozyuma; Vali Süleyman Tapsız, Milletvekili Op. Dr. Fuat Karakuş, Vali Yardımcısı Tolga Toğan, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bektaş Tepe, İl Müftüsü Mahmut Karatepe, TKHK Sağlık Tesisleri Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Muhammed BAYRAM katıldı.

Vali Yardımcısı Tolga Toğan, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Halil İbrahim Topatan, ATUDER Başkanı Prof. Dr. Başar Cander, Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Muhammed Bayram ve Y. Ş. Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Özge Uzun  sempozyumun açılış konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Sempozyumda Doç. Dr. Halil Kaya “Olay Yerinden Taburculuğa Kadar Triaj ve ABC”, Doç. Dr. İbrahim Erkutlu  “Kranio Spinal Travmalar ve Acil Cerrahisi”, Prof. Dr. Feridun Işık  “Toraks Travmaları ve Acil Cerrahi”, Prof. Dr. Ahmet Balık “Abdominal Ateşli Silah Yaralanmaları”, Doç. Dr. Hayati Deniz “Kardiyovasküler Yaralanmalar ve Acil Cerrahi”, Doç. Dr. Mustafa Işık  “Savaşta Ortopedik Yaralanmalar”, Doç. Dr. Selim Bozkurt  “Pelvik Travmalar ve Resusitasyonu”, Prof. Dr. Vahap Okan  “Acilde Kan Replasmanı”, Prof. Dr. Orhan Özgöztaşı  “Kütanöz Leishmania”, Prof. Dr. Celalettin Usalan  “Rabdomyoliz ve Akut Böbrek Yetmezliği”, Prof. Dr. Cuma Yıldırım  “Hemorajik Şok ile Mücadele”, Doç. Dr.Bahçet Al  “Maksillofasiyal Travmalar ve Acil Yaklaşım”, Prof. Dr. Mehmet Duru  “Sepsis ile Mücadele”, Doç. Dr. Suat Zengin “İlgili Bölüm? Hasta Kimin?”, Prof. Dr. Özge Uzun “Savaş, Hasta ve Hemşirelik”,Yrd. Doç. Dr. Uğur Lök “Alanda ve Acil Serviste Afet Yönetimi” konularında sunumlar yaptılar.

Sempozyum sonunda konuşmacılara Kilis Valisi Sayın Süleyman Tapsız, Kilis Milletvekili Opr. Dr. Fuat Karakuş ve ATUDER Başkanı Prof. Dr. Başar Cander tarafından plaketleri verildi.

Kaynak: Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

© Prof. Dr. Bektaş TEPE-2015