Zeytindalı Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Muhlis SALİHOĞLU Üniversitemizi Ziyaret Etti (25.05.2015)

Kilis'te yayınlanan kültür ve edebiyat dergisi ZeytinDalı'nın Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni ve Kilis Kültür Derneği Kilis Şubesi Başkanı Muhlis Salihoğlu, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bektaş Tepe'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

muhlis salihoglu

Prof. Dr. Bektaş Tepe'nin geçtiğimiz aylarda Rektör Yardımcılığına atanmasından dolayı yapılan ziyarette Salihoğlu'na, dernek yönetim kurulu üyesi Ökkeş Mısırlı da eşlik etti. Kilis'te süreli olarak yayınlanan, Kilis Kültür Derneği Kilis Şubesi Başkanlığı'nın yayın organı olarak yayınını sürdüren, aynı zamanda Kilis'in tek kültür ve edebiyat dergisi olma özelliğini taşıyan ZeytinDalı'nın, 21 yıldan bu yana yapmış olduğu faaliyetler ve çalışmalar  Muhlis Salihoğlu tarafından anlatıldı.

Görüşmede, kültür dergisi yayıncılığının gönülden ve fedakarlık gerektiren bir  iş olduğunu kaydeden Salihoğlu, ZeytinDalı'nın Kilis'le ilgili yapılan tez, ödev ve araştırmalarda bir başvuru kaynağı özelliğine sahip olduğunu belirtti. Salihoğlu ayrıca genç, idealist ve kariyer edinmiş yöneticileri görmenin kendisini mutlu ettiğini, üniversitemizin de böyle bir yöneticiye sahip olduğu için de şanslı olduğunu sözlerine ekledi.

Samimi bir ortamda gerçekleştirilen ziyarette Prof. Dr. Bektaş Tepe de, yaptığı çalışmalardan ve projelerden söz ederek, Kilis ve üniversite için bilimsel ve akademik çalışmalarını hızla sürdürdüğünü söyledi. Tepe; Kilis'in en acil ihtiyaçlarından birinin de araştırma hastanesi olduğuna dikkat çekti. ZeytinDalı dergisini zevkle okuduğunu söyleyen Tepe, ziyaretten dolayı da memnun olduğunu ifade etti.

© Prof. Dr. Bektaş TEPE-2015